آموزش وکتور Polygons و star در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش وکتور Polygons و star در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش وکتور Polygons و star در نرم افزار آرتکم artcam: ابزار Polygons به عنوان یک ابزار جهت رسم چند ضلعی های منتظم است و ابزار star جهت رسم یک ستاره است. جهت استفاده از این دو ابزار می توان به صورت زیر عمل نمود:

برای فراخوانی این ابزار از پنجره سمت چپ نرم افزار یعنی بخش Design tools بر روی آیکون Create Polygons کلیک راست می کنیم با این عمل پنجره ای کوچک باز خواهد شد که در این قسمت می توان یکی از دو ابزار  Polygons و star را انتخاب کرد

پس از انتخاب ابزار مورد نظر پنل تنظیمات مربوط به ابزار انتخاب شده در سمت راست نرم افزار ظاهر خواهد شد.

 

♦ ابزار Polygons: ابتدا ابزار  Polygons را انتخاب می کنیم که پس انجام این عمل پنل Polygon creation در سمت راست صفحه اصلی باز خواهد شد که با استفاده از پارامترهای این قسمت می توان یک چند ضلعی بسیار دقیق ایجاد نمود. بخش های مختلف این پنجره بدین شرح می باشند

بخش Geometry: این بخش خود شامل دو پارامتر مختلف است
با استفاده از پارامتر No. of sides می توان تعداد اضلاع این چند ضلعی را مشخص نمود برای مثال در صورتی که عدد ۹ را وارد کنید یک ۹ ضلعی منتظم رسم خواهد شد.
با استفاده از پارامتر Angle زاویه چرخش چند ضلعی رسم شده را تعیین می کنیم.

بخش Polygon Centre: با استفاده از پارامترهای قرار گرفته در این قسمت مشخص می کنیم که مرکز مختصات چند ضلعی در چه نقطه ای واقع شود برای مثال می توان در این قسمت ( ۰،۰) قرار داد.

بخش Radus : با استفاده مقدار قرار داده شده در این قسمت می توان اندازه شعاع فرضی چند ضلعی را تعیین نمود و هر چه مقدار قرار داده شده در این قسمت بیشتر باشد آن گاه چند ضلعی رسم شده نیز بزرگتر خواهد بود.

در نهایت پس از انجام تنظیمات فوق دکمه create را انتخاب کرده تا تصویر رسم شده در صفحه اصلی قرار گیرد.
همچنین علاوه بر روش گفته در بالا می توان عملیات رسم یک چند ضلعی منتظم را مستقیما با استفاده از مکان نمای موس و حرکت دادن موس بر روی صفحه انجام داد.

♦ ابزار Star: پارامترهای مربوط به ابزار Star مشابه پارامتر های ابزار Polygon است با این تفاوت که در اینجا دو قطر داخلی و خارجی با عنوان های Radius of First Point و Radius of Second Point داریم که به ترتیب نشان دهنده فاصله داخلی بین دو قطر و فاصله خارجی بین دو قطر می باشد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *