بررسی ابزار ها در نرم افزار پاورمیل powermill بخش دوم

بررسی ابزار ها در نرم افزار پاورمیل powermill بخش دوم

بررسی ابزار ها در نرم افزار پاورمیل powermill بخش دوم:

در بخش قبلی از وب سایت مهندس گرام، به بررسی ابزار ها در نرم افزار پاورمیل پرداختیم که در این قسمت به ادامه این مبحث می پردازیم

 

6-6 راستای محور ابزار Tool Axis Direction  

با استفاده از منوی  Tool Axis Direction میتوان راستای ابزار را کنترل کرد. به طور پیش فرض ابزار به صورت عمودی (Vertical) قرار دارد که از آن در ماشینکاری سه محوره استفاده میشود.

 

Tool Axis :

شامل لیستی از جهت های مختلف ابزار است. اگر چه گزینه پیش فرض آن Vertical است امـا مـیتوانیـد آن را تغییر دهید.

توجه داشته باشید در صورت تغییر راستای ابزار، ماشینکاری از سه محور به چند محور تبدیل خواهد شد. معمولاً نرم افزارهای PowerMill موجود در ایران امکان ساخت خروجی  CNC در ماشینکاریهای چند محوره را ندارند.

 

7-6 برگه Cutting Data  

هنگام تعریف ابزار، در پنجره ابزار میتوان پارامترهای براده برداری را برای هر ابزار تعریف نمود برای این منظور در پنجره ابزار، برگه چهارم یعنی Cutting Data را بزنید. این برگه شامل گزینه هایی است که در شکل بعد میبینید.

برای هر کدام از این پارامترها میتوان کمترین مقدار، (Min) بیـشترین مقـدار(Max) و مقـدار توصـیه شده Recommended را در سه ستون مربوطه تعریف نمود.

توصیه میشود این پارامترها را برای ابزارهـای مـورد اسـتفاده تعریـف کنیـد چـرا کـه تنظـیم صـحیح پارامترهای برادهبـرداری در طـول عمـر ابـزار تـاثیر مهمـی دارد. بهتـرین مرجـع بـرای ایـن پارامترهـا کاتالوگ های سازنده ابزار میباشد.

 

8-6 ایجاد Shank ابزار

در سمت راست پنجره تصویری از ابزار ایجاد شده قرار میگیـرد. ایـن تـصویر دقیقـاً همـان ابـزاری را نشان میدهد که شما ایجاد کرده اید. در شکل قبل اجزای مختلف یک ابزار را مشاهده میکنید.

در بالای ابزار یک بخش اضافی میافزاید. به این بخـش Shank مـیگوینـد در واقـع Shank انتهـای ابزار است که توانایی ماشینکاری ندارد و در نگهدارنده قرار میگیرد. در این حالت اندازه جزء جدید در بخش Dimension باید تعیین شود.

آخرین جزء ساخته شده Shank ابزار را حذف میکند.

 

تمامی اجزای مربوط به Shank ابزار را حذف میکند.

 

Shank ابزار ذخیره شده با فرمت  Pmlth را به ابزار می افزاید.

 

تغییرات داده شده در shank ابزار را ذخیره میکنـد و بـا اجـرای ایـن گزینـه منـوی Export Tool Shank ظاهر میشود. این تغییات در فایلی با پسوند Pmlth ذخیره میشود.

Dimensions :

اندازه های مربوط به Shank ابزار در این ناحیه درج میشود.

Upper Diameter :

اندازه قطر قاعده بالایی Shank ابزار را در این ناحیه مشخص میکنیم.

Lower Diameter :

اندازه قطر قاعده پایینی Shank ابزار را در این ناحیه مشخص میکنیم.

Length :

ارتفاع  shank ابزار را مشخص میکند.

این قسمت از محتوا مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش کامل محتوا باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *