نرم افزار Edgecam برای فرزکاری سوراخکاری تراشکاری

نرم افزار Edgecam برای فرزکاری سوراخکاری تراشکاری

برنامه نویسان CNC از نرم افزارهای متفاوتی برای کار خود استفاده می کنند که Edgecam یکی از آن هاست؛ البته یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین آن هاست که در کار با دستگاه های فرز و تراشکاری CNC به کمک متخصصین آمده و توانایی های زیادی را به آن ها داده و این کار را برای آن ها بسیار آسان کرده است.

 

این برنامه در رده ی نرم افزار های CAM قرار می گیرد. CAM ها ابزارهایی هستند که برای طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیراند.

از ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان فرزکاری با دستگاه های فرز، تراشکاری، کنترل تعداد دوران ماشین، کنترل ساپورت دستگاه، سوراخکاری، براده برداری و دیگر امور مربوط به فرآیند تراشکاری فلزات اشاره نمود که این نرم افزار را علاوه بر اولین نرم افزارهای موجود در این زمینه در لیست قدرتمندترین های آن نیز قرار می دهد.

 

هنگامی که این نرم افزار را برای انجام فرآیندهای اعمال فرزکاری، سوراخکاری و تراشکاری انتخاب می کنید باید بدانید که شما دیگر به نرم افزار دیگری در این زمینه نیاز ندارید تا نیازهای شما را برطرف نماید زیرا که نرم افزار Edgecam با توجه به ویژگی هایی چون سادگی منحصربه فرد، تولید حرفه ای مسیرهای ماشین کاری ، امکان تغییر انواع پارامترها از جمله تغییر راستای برش، تعیین نقطه صفر و زاویه های ماشین، دقت بالا در قسمت طراح(CAD) ، وجود اغلب ابزارهای مورد نیاز برای طراحی دو و سه بعدی و همچنین شبیه سازی دقیق دستگاه های تراشکاری به طور تمام و کمال نیازهای شما در این زمینه برطرف می سازد.

راهنمای نصب نرم افزار edgecam

قدرت و کیفیت این نرم افزار باعث شده است تا استفاده از این نرم افزار پا از کارگاه های کوچک فراتر گذاشته است و حتی در کارخانه های بزرگ هم از این نرم افزار استفاده شود.

 

راهنمای نصب نرم افزار 

برای تکمیل نصب نرم افزار و استفاده از آن به صورت تمام و کمال مراحل زیر را پس از نصب نرم افزار دنبال کنید :

  • ابزار مدیریت لایسنس Edgecam 2018 R2 License Manager را از منوی Start اجرا کنید و سپس ببندید.
  • فایل لایسنس را درون پوشه‌ای که با نامی مثل N14–1NQPR3BL4WKMJCZ در مسیر پیش‌فرضC:\ProgramData\Vero Software\CLS ایجاد می‌شود کپی کنید

حال می تواند نرم افزار را اجرا نمایید و از آن استفاده کنید.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *