بررسی ابزار circles و Ellipse در نرم افزار آرتکم

بررسی ابزار circles و Ellipse در نرم افزار آرتکم

بررسی ابزار circles و Ellipse در نرم افزار آرتکم: در این قسمت از آموزش نرم افزار artcam به بررسی ابزار circles و Ellipse می پردازیم، از این ابزار جهت رسم بیضی و یا دایره استفاده می شود

جهت دسترسی به این ابزار کافی است در صفحه اصلی نرم افزار بر روی آیکون creat circles و یا creat Ellipse کلیک راست می کنیم، پس از انجام این عمل پنجره ای کوچک باز خواهد شد که از در این پنجره می توان نوع شکل مورد نظر را انتخاب کرد.

در توضیحات این قسمت در مورد پارامترهای مربوط به رسم بیضی مطالبی ارائه می شود. با انتخاب ابزار Ellipse پنلی در سمت راست صفحه باز خواهد شد که در این پنل می توان گزینه هایی را به شرح زیر مشاهده نمود:

Start Point: در این کادر دو مشخصه X و Y مشاهده می شود که از این کادر جهت تعیین مختصات مرکز بیضی استفاده می شود و با وارد کردن اعدادی در این قسمت می توان مشخص نمود  که مرکز بیضی در چه مختصاتی قرار گیرد.
Ellipse Dimensions: این کادر دارای دو پارامتر width و height می باشد و توسط این دو مقدار می توان طول قطر عمودی و افقی در بیضی را مشخص نمود.
Angle:  از این پارامتر جهت دوران بیضی می توان استفاده نمود.

در نهایت پس از وارد کردن پارامتر های فوق با استفاده از دکمه create می توان شکل مورد نظر را در صفحه اصلی پیاده سازی نمود

علاوه بر روش بالا می توان مستقیم با استفاده از موس و حرکت دادن آن بر روی صفحه اصلی نرم افزار شکل مورد نظر را رسم نمود، همچنین با قرار دادن مکان نما در مرکز شکل رسم شده می توان شکل را جا به جا کرد و یا دوران داد

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *