ابزار Node Editing در آرتکم جهت تغییر شکل وکتورها

ابزار Node Editing در آرتکم جهت تغییر شکل وکتورها

ابزار Node Editing در آرتکم جهت تغییر شکل وکتورها: با استفاده از ابزار Node Editing در نرم افزار artcam می توان بر روی وکتور رسم شده تغییراتی را اعمال نمود که این عملیات با استفاده از نقاط تشکیل دهنده وکتور صورت می گیرد. به عبارت دیگر با استفاده از این ابزار می توان از طریق اعمال تغییر در نقاط تشکیل دهنده هر وکتور شکل آن را تغییر داد.

جهت بررسی عملکرد این ابزار لازم ابتدا با استفاده از ابزار Create  Ebllipse [ آموزش در اینجا ] یک بیضی رسم کنید و سپس از طریق منو سمت راست نرم افزار آرتکم arctam ابزار Node Editing را فراخوانی می کنیم که پس از این عمل پنجره مربوط به پیکربندی این ابزار نمایش داده می شود.

همچنین بر روی بیضی رسم شده می توانید تعداد 4 نقطه آبی رنگ مشاهده نمایید. که جهت اعمال تغییرات بر روی شکل مورد نظر کافی است که بر روی نقاط مورد نظر کلیک کنید که پس از کلیک کرد مربع آبی رنگ به رنگ قرمز در می آید. اکنون می توان با جا به جا کردن مربع قرمز طرح مورد نظر را پیاده سازی نمود.

همچنین می توان تعداد مشخصی از مربع های آبی را دراگ کرد ( یعنی بر روی موس کلیک چپ کرده و سپس موس را به گونه ای حرکت دهیم تا دو نقطه انتخاب شوند ) و تغییرات مورد نظر را به صورت مجموعه ای بر روی وکتور مورد نظر پیاده سازی نمایید.

 

پس از این عمل با حرکت موس می توان طرح مورد نظر را بر روی وکتور پیاده سازی نمایید. همچنین از طریق پنجره تنظیمات ابزار Node Editing که در سمت راست نرم افزار آرتکم artcam قرار گرفته می توانید نحوه نمایش مربع های آبی را مشخص نمایید.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *