ایجاد قرینه با Mirror Object در نرم افزار آرتکم

ایجاد قرینه با Mirror Object در نرم افزار آرتکم

ایجاد قرینه با Mirror Object در نرم افزار آرتکم: با استفاده از ابزار Mirror Object می توان از وکتور رسم شده قرینه هایی در راستای بالا، پایین، چپ، راست و … ایجاد نمود.

جهت بررسی بیشتر در مورد عملکرد این ابزار با استفاده از ابزار Create Star یک ستاره رسم می کنیم و سپس آن را انتخاب می نماییم [ آموزش ابزار star اینجا ] . اکنون بر روی ابزار Mirror Object کلیک می کنیم، پس از انجام این عمل پنجره مربوط به پیکربندی این ابزار در سمت راست صفحه نرم افزار آرتکم artcam ظاهر خواهد شد.

همان طور که در صفحه تنظیمات این ابزار مشاهده می کنید روش های مختلف قرینه کردن وکتور رسم شده در نرم افزار به صورت تصویری توضیح داده شده است که این مسئله استفاده از ابزار فوق را بسیار سهل و آسان نموده است. در این قسمت برای نمونه بر روی گزینه Top در زیر ستون Vector کلیک می کنیم.

بیشتر بخوانید!  نحوه طراحی و ویرایش بردارها در آرتکم artcam

با انجام این عمل مشاهده می شود که قرینه تصویر انتخاب شده در قسمت بالای شکل و به صورت عمودی ایجاد می گردد. به همین صورت می توان با استفاده از سایر ابزار ها قرینه های دیگری را به صورت عمودی و یا افقی و یا مایل از تصویر مورد نظر ایجاد نمود.

در قسمت پایین پنجره تنظیمات مربوط به ابزار Mirror Object در نرم افزار آرتکم artcam دو گزینه مشاهده می شود که با تیک زدن چک باکس های کنار آن می توان آن ها را فعال و یا غیر فعال نمود.

گزینه copy thr original object: با فعال کردن این گزینه پس از انجام عملیات قرینه تصویر اصلی نیز در صفحه باقی خواهد ماند، اما در صورت غیر فعال کردن این گزینه پس از انجام عملیات قرینه تصویر اصلی حذف می گردد.

گزینه Join mirrored vectors: زمانی که این گزینه غیر فعال است، پس از انجام عملیات قرینه سازی تصویر جدید به صورت انتخاب شده خواهد بود و تصویر قبلی در کادر انتخاب نخواهد بود، اما زمانی که این گزینه فعال کنیم با انجام عملیات قرینه سازی هر دو شکل اصلی و شکل قرینه به صورت انتخاب شده و به رنگ صورتی می باشند.

بیشتر بخوانید!  کپی object در امتداد منحنی در نرم افزار artcam آرتکم
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *