نحوه استفاده ابزار join vector در نرم افزار artcam

نحوه استفاده ابزار join vector در نرم افزار artcam

نحوه استفاده ابزار join vector در نرم افزار artcam: این ابزار 4 عملکرد مختلف در اختیار ما قرار می دهد و جهت فراخوانی آن می توان از طریق منو گزینه vector را انتخاب کرده و سپس وارد زیر منو join گردیم.

همچنین می توان مستقیما از طریق آیکن های میانبر ، این ابزار را فراخوانی کنیم که برای این منظور می توان بر روی آیکن join vector کلیک راست کرده که پس از این عمل زیر منوی باز خواهد شد که از طریق آن می توان حالت های مختلف این ابزار را انتخاب نمود. در ادامه حالت های 3 حالت اصلی این ابزار را در نرم افزار آرت کم artcam مورد بررسی قرار می دهیم.

♦ ابزار Join Vectors With A Line:
توسط این ابزار می توان دو خط جدا از یکدیگر را به هم متصل نمود، برای این منظور با استفاده از ابزار create polyline [ آموزش در اینجا ] دو خط جدا می کشیم و پس از انتخاب هر دو خط بر روی ابزار Join Vectors With A Line کلیک می کنیم که با این عمل مشاهده می شود که هر دو خط به یکدیگر متصل می گردند. در نظر داشته باشید که در این حالت کوتاه ترین مسیر مستقیم جهت اتصال دو انتهای ابزار به یکدیگر انتخاب می شود.

♦ ابزار Join Vectors With A Curve:
عملکرد این ابزار نیز مانند حالت قبل است با این تفاوت که در ابزار قبلی دو خط توسط یک خط مستقیم به یکدیگر متصل می شدند اما در این ابزار، دو خط توسط یک خط منحنی به یکدیگر متصل می شوند.

♦ ابزار Join Vectors By Moving Ends:
با استفاده از این ابزار می توان دو خط مجزا را آنقدر امتداد داد تا در یک نقطه یکدیگر را قطع کنند. این ابزار باعث می شود که هر دو خط تغییر زاویه پیدا کنند و در عین حال امتداد آنها کشیده می شود تا به این ترتیب در یک نقطه یکدیگر را قطع نمایند. برای منظور کافی است دو خط مجزا رسم کنید و سپس هر دو خط را انتخاب نمایید، اکنون با کلیک بر روی این ابزار در نرم افزار آرت کم artcam مشاهده می شود که امتداد دو خط به یکدیگر متصل می شود.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *