آموزش رسم وکتور rectangle در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش رسم وکتور rectangle در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش رسم وکتور rectangle در نرم افزار آرتکم artcam: یکی دیگر از اشکال هندسی که در نرم افزار آرتکم زیاد مورد استفاده قرار می گیرد rectangle یا مستطیل و مربع است برای رسم مستطیل و یا مربع از طریق منو سمت چپ بر روی گزینه rectangle کلیک می کنیم .

 

با انتخاب این ابزار نشانه گر موش تغییر شکل داده و همچنین در سمت راست نرم افزار پنجره  Rectangle Creation ظاهر خواهد شد که مشخصات پارامترهای موجود در این پنجره بدین شرح است:

Width: در این کادر می توانید عرض مستطیل را وارد کنید
Height: در این کادر طول مستطیل وارد می شود
Corner Radius: در حالت عادی گوشه های مستطیل به صورت قائمه می باشند و چنانچه خواسته باشید گوشه های مستطیل به صورت گرد باشند می توانید از تنظیمات این قسمت استفاده کنید
Center Point: توسط تنظیمات این قسمت می توانید مشخص کنید که مرکز مستطیل در چه مختصاتی قرار گیرد به طور مثال چنانچه مقادیر ( 0 ، 0 ) را وارد کنید آنگاه مبدا مختصات به عنوان مرکز مستطیل در نظر گرفته می شود.
Rotation: عدد قرار گرفته در این قسمت باعث چرخش مستطیل رسم شده خواهد شد برای مثال عدد 90 را وارد نمایید آنگاه مستطیل به اندازه 90 درجه خواهد چرخید.

 

در نهایت پس انجام تنظیمات فوق با زدن دکمه Create مستطیل در صفحه رسم خواهد شد.

روش دیگر جهت رسم چهار ضلعی مربع ومستطیل استفاده مستقیم از مکان نمای موس می باشد بدین صورت که پس از انتخاب ابزار rectangle بر روی صفحه اصلی کلیک می کنیم و در حالی که کلیک چپ موس را نگه داشته ایم مکان نما را  بر روی صفحه می کشیم تا شکل مورد نظر رسم گردد همچنین جهت جا به جایی شکل رسم شده می توان مکان نمای موس را در بر روی مرکز شکل قرار داده و سپس اقدام به جا به جایی شکل مورد نظر نماییم.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *