آموزش ایجاد پروژه جدید در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش ایجاد پروژه جدید در نرم افزار آرتکم artcam

آموزش ایجاد پروژه جدید در نرم افزار آرتکم artcam: برای این منظور ابتدا نرم افزار artcam را نصب کرده و سپس برنامه آرتکم باز می کنیم و وارد محیط پیکربندی نرم افزار می شویم. از طریق منو بر روی گزینه فایل کلیک می کنیم و سپس از طریق زیر منو باز شده گزینه NEW را انتخاب می کنیم با این عمل پنجره ای مطابق شکل زیر باز خواهد شد.

 

در این پنجره با استفاده از کادر های Height و width می توانید طول و عرض صفحه را تعیین نمایید. طول و عرض صفحه می تواند بر اساس اینچ باشد و یا بر اساس میلی متر که در قسمت unit می توانید تنظیمات این قسمت را انجام دهید.

با استفاده از لغزنده Resolution می توانید کیفیت فایل خود را کاهش و یا افزایش دهید که چنانچه لغزنده را به سمت راست حرکت دهید کیفیت کار افزایش خواهد یافت. با افزایش کیفیت کار حجم فایل خروجی آرتکم افزایش می یابد و در نتیجه زمان بیشتری برای حکاکی بر روی قطعه کار صرف خواهد شد.

در سمت راست صفحه مورد نظر یک چهار ضلعی سفید رنگی را مشاهده می کنید این شکل نشان دهنده سطحی است که قرار است طرح های سه بعدی بر روی آن پیاده سازی شود. در مرکز این چهار ضلعی یک محور مختصات قرمز رنگ مشاهده می شود که با کلیک کردن در هر گوشه از این چهار ضلعی می توانید این محور مختصات را جابه جا کنید.

اما این پرسش پیش می آید که علت جابه جا کردن این محور مختصات چیست و چرا نیاز به جابه جا کردن آن است. با قرار دادن محور مختصات در مرکز چهار ضلعی و تایید کردن پنجره تنظیمات آنگاه صفحه ی جدید باز می شود که صفر محور مختصات در مرکز آن قرار می گیرد.

اگر محور مختصات را در پنجره تنظیمات به گوشه ی سمت چپ منتقل کنیم آنگاه مختصات طول و عرض شکل ما مقدار مثبت خواهد داشت و اگر محور مختصات را به بالا سمت راست منتقل کنیم آنگاه مختصات طول و عرض شکل منفی خواهد شد. در نهایت محور مختصات را در هر نقطه ای صفحه قرار دهیم آن نقطه از صفحه به عنوان مبدا مختصات در نظر گرفته می شود. پس از ok کردن پنجره تنظیمات صفحه ای مطابق با شکل زیر ظاهر خواهد شد.

در پنچره باز شده می توان تمام ابزارهای مورد نیاز را از منو بالای صفحه فراخوانی کرد.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *