نحوه طراحی و ویرایش بردارها در آرتکم artcam

نحوه طراحی و ویرایش بردارها در آرتکم artcam

نحوه طراحی و ویرایش بردارها در آرتکم artcam: به مدل های سه بعدی که با استفاده از نرم افزار آرتکم طراحی می گردد رلیف گفته می شود اما جهت بدست آوردن رلیف ابتدا باید در محیط های دو بعدی نرم افزار وکتورهایی را رسم نمایید و سپس وکتورهای رسم شده را به رلیف تبدیل کنیم.

وکتور طرحی است که در محیط های دو بعدی نرم افزار طراحی می گردد اما رلیف در محیط های سه بعدی نرم افزار مشاهده می شود.

مطابق توضیحات داده شده در قسمت قبل (اینجا ) پروژه ی جدیدی ایجاد می کنیم و سپس صفحه ای با ابعاد 400*400 میلی متر می سازیم به طوری که محور مختصات در مرکز 4 ضلعی قرار داشته باشد پس از ok کردن پنجره مربوطه صفحه جدیدی به رنگ سفید ظاهر خواهد شد که طرح دو بعدی  ما در آن قرار می گیرد که در این محیط وکتورها را رسم می کنیم.

جهت رفتن به محیط سه بعدی می توان از آیکون 3D که در نوار ابزار تعبیه شده استفاده نمود که با کلیک کردن بر روی آن می توان از محیط وکتور به محیط رلیف یا محیط سه بعدی رفت و رلیف ساخته شده را در این محیط مشاهده کرد و همچنین جهت بازگشت دوباره به محیط وکتور کافی است از ابزار 2D استفاده کنیم. مطابق تصاویر زیر:

 

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *