کپی object در امتداد منحنی در نرم افزار artcam آرتکم

کپی object در امتداد منحنی در نرم افزار artcam آرتکم

کپی object در امتداد منحنی در نرم افزار artcam آرتکم: یکی دیگر از ابزارهای کاربردی در نرم افزار آرتکمartcam  ابزار Pase along curve می باشد که با استفاده از این ابزار می توان هر المانی را در امتداد یک منحنی کپی نمود. که در ادامه عملکرد این ابزار را با یک مثال شرح می دهیم.

ابتدا با استفاده از ابزار star [ آموزش در اینجا ] یک ستاره رسم می کنیم و سپس با استفاده از ابزار Polyline [ آموزش در اینجا ] یک منحنی به دلخواه رسم می نماییم. سپس از طریق منو میانبر ابزار Pase along curve را انتخاب می کنیم، پس از انتخاب این ابزار پنجره پیکربندی آن در سمت راست نرم افزار آرتکم artcam ظاهر خواهد شد. که تصویر آن را می توانید در شکل زیر ملاحضه کنید.

اکنون بر روی المان ستاره کلیک می کنیم تا انتخاب شود و سپس همزمان با نگه داشتن کلید shift صفحه کلید بر روی منحنی رسم شده نیز کلیک می کنیم. با این عمل مشاهده می شود که هر دو المان ستاره و منحنی به رنگ صورتی خواهند شد و در کادر انتخاب قرار خواهند گرفت. اکنون به سراغ پنجره پیکربندی مربوط به ابزار Pase along curve در نرم افزار آرتکمartcam   می رویم و قسمت های مختلف آن را بررسی می کنیم.

♦ بخش specify number: در این قسمت می توان تعداد کپی های مورد نیاز که تصمیم دارید بر روی منحنی قرار بگیرد را مشخص کرد. ( تصویر یک )
♦ بخش specify distance : با استفاده از این گزینه می توان مشخص کرد که ستاره ها با چه فاصله ای از یکدیگر بر روی منحنی قرار گیرند که طول منحنی پر گردد. لذا در باکس Distance Between Copies فاصله بین دو کپی را مشخص میکنیم. ( تصویر دو )
♦ در صورتی که خواسته باشید فاصله بین کپی ها برابر باشد کافی است تیک عبارت Make spacing Event را بزنیم. ( تصویر سه )

 

در نهایت با زدن گزینه pase در پنجره پیکربندی تغییرات لازم بر روی منحنی ایجاد می گردد.

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *