کاربرد ابزار Block Copy / Rotate در نرم افزار آرتکم

کاربرد ابزار Block Copy / Rotate در نرم افزار آرتکم

کاربرد ابزار Block Copy / Rotate در نرم افزار آرتکم: این ابزار به عنوان یکی از ابزارهای Fill tools در نرم افزار artcam به حساب می آید و از مسیر منو گزینه Edit  و همچنین از طریق منو میانبر در بالای صفحه قابل دسترس است این ابزار زمانی که یک وکتور رسم و انتخاب نموده باشید کاربرد دارد و فعال می شود. به محض انتخاب این ابزار پنجره تنظیمات مربوط به ابزار مربوطه در سمت راست صفحه ظاهر خواهد شد.

این ابزار در واقع باعث ایجاد چندین کپی از وکتور انتخابی شما در نرم افزار آرتکم artcam می گردد و به جای استفاده از گزینه های copy/pase می توان از این ابزار استفاده نمود و از وکتور انتخاب شده کپی تهیه کرد.

علاوه بر این ابزار فوق باعث می گردد که وکتور انتخاب شده به صورت ماتریکسی و یا دایره ای در صفحه قرار بگیرد. در ادامه همراه با مثال هایی برخی از کاربردها و همچنین قسمت های مختلف پنجره تنظیمات این المان را شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید!  آموزش رسم وکتور rectangle در نرم افزار آرتکم artcam

 

√ کاربرد ابزار Block Copy / Rotate:

ابتدا از گزینه File در نرم افزار آرتکم artcam یک پروژه جدید ایجاد می کنیم ، در پروژه ایجاد شده ابعاد صفحه رسم شده را برابر ۴۰۰*۴۰۰ در نظر بگیرید و همچنین محور مختصات در مرکز صفحه انتخاب شود.

سپس با استفاده ابزار های قرار گرفته در قسمت Design tools دایره ای با قطر ۳۰ میلی متر رسم می کنیم. بر روی دایره رسم شده کلیک کنید تا انتخاب شود که پس از این عمل مشاهده می کنید که دایره به رنگ بنفش خواهد شد. سپس از منو ابزارها، ابزار Block Copy / Rotate را انتخاب کنید که با این عمل پنجره پیکربندی این ابزار در سمت راست صفحه ظاهر می گردد. که در ادامه برخی از قسمت های این پنجره را بررسی می کنیم:

♦ Block Copy: انتخاب این گزینه باعث ایجاد کپی ماتریکسی از دایره انتخاب شده می شود
♦ Distance are offsets: این قسمت شامل دو کادر با عنوان های X offsete و Y offsete است و بیانگر میزان فاصله ابتدای وکتور رسم شده تا ابتدای وکتور کپی شده است.
X offsete: بیانگر فاصله ابتدای دایره رسم شده تا ابتدای دایره کپی شده است که در جهت محور X می باشد. ( در این مثال این مقدار برابر ۱۳۰ قرار داده شده است )
Y offsete: بیانگر فاصله ابتدای دایره رسم شده تا ابتدای دایره کپی شده است که در جهت محور Y می باشد. ( در این مثال این مقدار برابر ۱۵۰ قرار داده شده است )

بیشتر بخوانید!  آموزش ایجاد پروژه جدید در نرم افزار آرتکم artcam

♦ بخش Copies : این بخش دارای دو پارامتر است که توضیحات آن بدین شرح می باشد:
Columns: تعداد ستون ها را مشخص می کند ( در این مثال این مقدار برابر ۳ قرار داده شده است )
Rows: تعداد سطر ها را مشخص می کند  ( در این مثال این مقدار برابر ۲ قرار داده شده است )

در تصاویر بالا می توانید عملکرد این ابزار را در نرم افزار آرتکم artcam ملاحضه نمایید.

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *