بررسی کاربرد ابزار Arc Fit Vectors در نرم افزار آرتکم

بررسی کاربرد ابزار Arc Fit Vectors در نرم افزار آرتکم

بررسی کاربرد ابزار Arc Fit Vectors در نرم افزار آرتکم: این ابزار به عنوان یکی دیگر از ابزارهای ویرایش در نرم افزار artcam می باشد این ابزار باعث تبدیل span ها به کمان می شوند و در واقع با استفاده از این ابزار می توان قوس های موجود در صفحه اصلی را ترمیم و بهبود داد.

برای این منظور با استفاده از ابزار polyline یک خط مورب رسم کنید ( جهت مطالعه کاربرد ابزار polyline اینجا کلیک کنید ) و سپس مطابق تصویر زیر بر روی ابزار Arc Fit Vectors در منو بالای صفحه کلیک نمایید با انجام این عمل پنجره پیکربندی مربوط به این ابزار در سمت راست صفحه باز خواهد شد که در ادامه قسمت ها مختلف این پنجره را شرح می دهیم.

♦ بخش setting:
در این بخش کادری در نظر گرفته شده است که عنوان آن tolerance می باشد و با مقدار قرار داده شده در این قسمت از نرم افزار آرتکم artcam مشخص می کنیم که تغییرات انجام شده و تصویر جدید با تصویر اولیه چقدر تفاوت داشته باشد و یا تلورانس تغییرات بر حسب میلی متر را مشخص می کنیم.

بیشتر بخوانید!  کپی object در امتداد منحنی در نرم افزار artcam آرتکم

♦ بخش Selected Vectors Information:
در این بخش می توان برخی از مشخصات اولیه مربوط به وکتور رسم شده را مشاهده نمود و همچنین پس از انجام تغییرات می توان مشاهده که چه پارامترهایی تغییر کرده اند.

برای مثال در وکتور رسم شده در صفحه اصلی نرم افزار آرتکم artcam که در تصویر بالا مشاهده می کنید، دارای صفر کمان و همچنین دارای ۲۳ span است که پس از فشردن دکمه Fit Arcs تعداد کمان ها یا Arcs برابر ۵۰ عدد شده و همچنین تعداد span ها نیز افزایش یافته و برابر ۵۱ عدد گردیده است.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *