گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم

گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم

گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم: در برخی از پروژه ها نیاز است که گوشه های شکسته و دارای زاویه را به صورت قوس تبدیل کنیم که قوس های ایجاد شده می توانند حالت های مختلفی داشته باشند.

جهت انجام این مورد می توان از ابزار Fillet Vector  استفاده نمود. در واقع با استفاده از این ابزار می توان گوشه های تیز وکتور را با شعاع دلخواه به صورت گرد در آورد.

جهت فراخوانی این ابزار از منو بالای نرم افزار آرتکم artcam ابزار مورد نظر را فراخوانی می کنیم. پس از انتخاب این ابزار پنجره مربوط به پیکربندی آن در سمت راست صفحه ظاهر خواهد شد. که در تصویر می توانید مشاهده کنید.

سپس از طریق ابزار polyline [ آموزش polyline در اینجا ] یک چند ضلعی رسم می کنیم. اکنون بر روی دو ضلعی که می خواهیم گوشه ما بین آنها گرد شود را انتخاب می کنیم، برای این منظور کافی است بر روی دو ضلع مورد نظر کلیک کنیم و یا می توان مستقیما بر روی گوشه مورد نظر کلیک نمود.

حال به سراغ پنجره پیکربندی این ابزار در نرم افزار آرتکم artcam می رویم و عملکرد هر یک از قسمت های آن را مورد بررسی قرار می دهیم:

♦ بخش Fillet Radius : گوشه وکتور رسم شده با توجه به عدد قرار گرفته در این قسمت گرد می شوند. که این مقدار برای عملکرد های fillet arc و Dog bone و T-bone و External arc است و هر یک از این عملکرد ها شکل خاصی را به گوشه های وکتور رسم شده می دهند که  که در تصویر زیر می توانید عملکرد و نوع کارکرد هر یک را مشاهده نمایید

♦ بخش Extend/Trim Line To Intersection: توسط این بخش می توان وکتور باز رسم شده را ببندید. بدین ترتیب که دو ضلع باز آنقدر امتداد می یابد تا در یک نقطه یک دیگر را قطع کنند در تصویر زیر می توانید نمونه ای از کاربرد این قسمت را مشاهده نمایید، دقت داشته باشید که دو ضلع مورد نظر که می خواهید یکدیگر را قطع کنند باید توسط مکان نمای موس انتخاب شوند.

 

سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید سخت کار نکنید تلاش خیلی زیاد و زحمت خیلی زیاد نشانه یا راه موفقیت نیست. درست است که ما باید برای موفقیت سخت تلاش کنیم ولی فقط سخت تلاش کردن مهم نیست.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۴۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *