گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم

گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم

گرد کردن گوشه های وکتور در نرم افزار آرتکم: در برخی از پروژه ها نیاز است که گوشه های شکسته و دارای زاویه را به صورت قوس تبدیل کنیم که قوس های ایجاد شده می توانند حالت های مختلفی داشته باشند.

جهت انجام این مورد می توان از ابزار Fillet Vector  استفاده نمود. در واقع با استفاده از این ابزار می توان گوشه های تیز وکتور را با شعاع دلخواه به صورت گرد در آورد.

جهت فراخوانی این ابزار از منو بالای نرم افزار آرتکم artcam ابزار مورد نظر را فراخوانی می کنیم. پس از انتخاب این ابزار پنجره مربوط به پیکربندی آن در سمت راست صفحه ظاهر خواهد شد. که در تصویر می توانید مشاهده کنید.

سپس از طریق ابزار polyline [ آموزش polyline در اینجا ] یک چند ضلعی رسم می کنیم. اکنون بر روی دو ضلعی که می خواهیم گوشه ما بین آنها گرد شود را انتخاب می کنیم، برای این منظور کافی است بر روی دو ضلع مورد نظر کلیک کنیم و یا می توان مستقیما بر روی گوشه مورد نظر کلیک نمود.

بیشتر بخوانید!  نحوه استفاده ابزار join vector در نرم افزار artcam

حال به سراغ پنجره پیکربندی این ابزار در نرم افزار آرتکم artcam می رویم و عملکرد هر یک از قسمت های آن را مورد بررسی قرار می دهیم:

♦ بخش Fillet Radius : گوشه وکتور رسم شده با توجه به عدد قرار گرفته در این قسمت گرد می شوند. که این مقدار برای عملکرد های fillet arc و Dog bone و T-bone و External arc است و هر یک از این عملکرد ها شکل خاصی را به گوشه های وکتور رسم شده می دهند که  که در تصویر زیر می توانید عملکرد و نوع کارکرد هر یک را مشاهده نمایید

♦ بخش Extend/Trim Line To Intersection: توسط این بخش می توان وکتور باز رسم شده را ببندید. بدین ترتیب که دو ضلع باز آنقدر امتداد می یابد تا در یک نقطه یک دیگر را قطع کنند در تصویر زیر می توانید نمونه ای از کاربرد این قسمت را مشاهده نمایید، دقت داشته باشید که دو ضلع مورد نظر که می خواهید یکدیگر را قطع کنند باید توسط مکان نمای موس انتخاب شوند.

بیشتر بخوانید!  ابزار Offset Vector جهت ایجاد دو شکل مشابه در آرتکم

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *